BERHET | Remeselný pivovar

Resumé

Kde bolo, tam bolo alebo ako to celé začalo.

 

RESUMÉ

alebo ako to celé začalo

Miloš Harčarík & Jozef Havír

Mesto Bardejov je veľmi bohaté na históriu a výroba piva má v nej svoje významné zastúpenie. od stredoveku až do medzivojnového obdobia minulého storočia sa tu varilo pivo. odvtedy tu bolo ticho.

Obnoviť stratené je vždy veľkou výzvou. Vzhľadom na to, že výstavba pivovaru je najmä z finančného hľadiska obrovské sústo, rozhodli sme sa jeho absenciu nahradiť “kočovným” spôsobom varenia piva v iných pivovaroch. Zamerali sme sa viac na budovanie identity, portfólia pív, a pritom hľadať financie na dosiahnutie cieľa - vybudovanie vlastného pivovaru.

Naše začiatky siahajú k januáru 2017, keď sme sa spojili s tým, že vyskúšame urobiť skúšobnú várku piva. Miloš - fanatik do piva a certifikovaný sládok; Jozef - skúsený z oblasti obchodu a marketingu. Na základe spätnej väzby od ľudí sme vyhodnotili, že to potiahneme ďalej až sme sa rozhodli pre oficiálne založenie firmy v apríli 2017.

“robíme čo nás baví, a zároveň chceme pomôcť regiónu a ľuďom, ktorí v ňom žijú.”

Za tú dobu sme navarili stovky hektolitrov piva, najazdili sme tisíce kilometrov, navštívili sme desiatky festivalov a výstav v rámci Európy či začali podporovať oblasti, ktoré sú pre nás a našu spoločnosť dôležité. Každá pochvala či kritika je pre nás impulzom, aby sa sme sa naďalej zlepšovali a posúvali vpred.
Za to Vám ďakujeme!

“pite z neho všetci. Toto je BERHET.”